کمبود محسوس پایگاه جاده‌ای هلال احمر / باز هم پای اعتبارات در میان است‌

دسته: دسته‌بندی نشده , راه و ترابری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
کمبود محسوس پایگاه جاده‌ای هلال احمر / باز هم پای اعتبارات در میان است‌

کمبود پایگاه جاده‌ای هلال احمر یکی از معضلاتی است که شهرستان گناباد از آن رنج می‌برد.

براساس آمارهای جهانی، تصادفات جاده‌ای به عنوان یکی از عوامل مهم در علل مرگ و میر در سطح جهان و ایران است و از این رو پایگاه‌های جاده‌ای جمعیت هلال احمر در نجات مصدومان این حوادث نقش بسزایی دارد.

محدوده شهرستان گناباد که جاده اصلی و ترانزیتی شرق کشور از آن می‌گذرد؛ روزانه شاهد حوادثی در آن می‌باشیم، به این آمار می‌توان حوادث جاده‌ای روستایی را نیز اضافه کرد که از نیروهای پایگاه جاده‌ای هلال احمر برای امدادرسانی آنها استفاده می‌شود اما متاسفانه تعداد پایگاه‌ها جوابگوی آن نیست.

چند روز قبل در جاده گناباد به شهر «روشناوند» تصادفی رخ می دهد که تعداد ۷ نفر از سرنشینان خودرو در آن گرفتار می‌شوند که برای نجات آنها نیاز به ست‌های امداد و نجات هلال احمر بود.

یکی از حاضرین در این صحنه اظهار داشت: در گناباد پایگاه جاده‌ای هلال احمر در نجم‌آباد مستقر است که از شهر دور بوده و زمان زیادی برای رسیدن به حوادث می‌خواهد.

یکی دیگر از شاهدان گفت: در کل شهرستان گناباد با این همه راه و مسافت یک پایگاه جاده‌ای وجود دارد که جوابگوی حوادث نیست و باید فکری به حال این موضوع شود، جان مردم از خیلی بودجه‌ها بیشتر ارزش دارد.

یک پایگاه جاده‌ای در گناباد فعالیت دارد

نرگس افرادی رئیس جمعیت هلال احمر گناباد اظهار داشت: براساس استانداردها در فاصله‌ای حدود ۲۵ کیلومتر باید یک پایگاه جاده‌ای وجود داشته باشد که گناباد فقط یک پایگاه جاده‌ای در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر در اختیار دارد.

وی افزود: پایگاه جاده‌ای گناباد دارای کد کشوری است و نمی‌توانیم این پایگاه را به جایی منتقل کنیم و این گلایه را قبول داریم که یک پایگاه برای گناباد کم است و دغدغه ما نیز است و در این مدت پیگیری‌های زیادی برای بیشتر شدن این پایگاه کرده‌ایم.

رئیس جمعیت هلال احمر گناباد بیان کرد: مجوز پایگاه موقتی برای جاده عمرانی نیز گرفته‌ایم که این پایگاه بیشتر در اعیاد که تردد زیاد داریم فعال می‌شود ولی بحث زمین آن را انجام داده‌ایم و پیگیری‌هایی برای دائمی کردن آن داشته‌ایم.

افرادی عنوان داشت: در حال حاضر در پایگاه جاده‌ای گناباد یک دستگاه آمبولانس؛ ست نجات به همراه ۴ نیرو مستقر بوده و یک نیروی کشیک نیز در داخل شهر داریم.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 290
برچسب ها:
دیدگاه ها