۴۵ درصد مردم گناباد الگوی مصرف آب را رعایت نمی کنند

دسته: دسته‌بندی نشده , شهری
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۹ آذر ۱۴۰۲
۴۵ درصد مردم گناباد الگوی مصرف آب را رعایت نمی کنند

مدیر آب و فاضلاب گناباد گفت: 45 درصد مردم گناباد الگوی مصرف که 15 متر مکعب در ماه است را رعایت نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، مجید اکرادی مدیر آبفای گناباد در نشست خبری اظهار داشت: وضعیت آب در سطح استان خراسان رضوی بحرانی بوده به صورتی که ۴ دشت شاهد افت شدید آب بوده بصورتی که سالانه ۱۰ درصد از میزان برداشت آب کاهش می یابد.
وی افزود: در شهرستان گناباد ۱۸ هزار مشترک شهری و روستایی داریم و ۱۰۰ درصد شهر و روستا تحت‌پوشش و فقط ۱۰ روستا به دلیل داشتن جمعیت کم شبکه آب رسانی ندارند.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناباد بیان کرد: مهمترین پروژه در دست اقدام آبفای گناباد اصلاح خط انتقال آب این شهرستان در محدوده روستای گیسور به طول ۱۰کیلومتر در حال انجام می باشد.
اکرادی با توجه به مشکلات کمبود آب در تابستان گذشته عنوان داشت: مطالعات لازم جهت اجرای پروژه برداشت و شیرین کردن آب در یکی از نقاط گناباد صورت گرفته که پیش بینی می کنیم ۱۳۰ لیتر آب در ثانیه برداشت شود که با اجرایی کردن این طرح تامین آب پروژه های نهضت ملی مسکن در گناباد نیز دیده شده است.


وی ادامه داد: در راستای توزیع عادلانه آب و جلوگیری از حوادث داخل شهری روی خط توزیه شیرهای فشار کن در ورودی شهر نصب و اجرایی شده اند و طرح تجمیع توزیع آب روستاهای اقماری را نیز با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان در دست اقدام داریم.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناباد در خصوص مشکلات کمبود آب در شهر جدید روشناوند نیز اظهار داشت: مخزن یک میلیون متر مکعبی آب شهر روشناوند با ۱۳میلیارد تومان اجرایی شده و هم اکنون موضوع لوله های ورودی و خروجی مخزن را داریم که پیش بنی می شود در دهه فجر این پروژه به بهره برداری برسد.
وی خاطر نشان کرد: پروژه اصلاحی خط انتقال آب در روشناوند برای تقویت فشار با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان اجرا شده است.
اکرای بیان کرد: یکی اقدام جهادی در گناباد صورت گرفته و یکی از چاه های قدیمی مجتمع آب رسانی شهید کامیاب که یکی از بزرگترین مجتمع ها با آبرسانی به ۱۸ روستا می باشد احیا و به عمق ۲۷۰ متر رسید و در ۴۸ ساعت لوله گذاری به متراژ ۱۲۰۰ متر نیز انجام گردید.
مدیر آبفای گناباد عنوان کرد: یک حلقه چاه در بیدخت اجرا و لوله گذاری شده و پیگیر انتقال برق هستیم که مشکل این شهر رفع شود که برای آن ۱.۵ میلیارد تومان هزینه صورت گرفته و همچنین ۳ چاه با اعتبار ۵ میلیارد تومان در شهر گناباد انجام شده است.
اکرادی گفت:در تابستان گذشته برای تامین آب شهرستان گناباد ۱۲ حلقه چاه اجاره و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه صورت گرفته ولی متاسفانه ۴۵ درصد مردم گناباد از الگوی مصرف که ۱۵ مترمکعب در ماه می باشد بشتر مصرف می کنند.
وی افزود: از ابتدای سال ۲۴ مورد اتفاق روی خط ۱۱۰ کیلومتری خط انتقال آب گناباد داشته ایم که با اصلاح ۱۰ کیلومتر حادثه خیز آن مقدار زیادی از مشکلات این خط انتقال حل می شود و همچنین خیرین ۳۷ کیلومتر لوله و چند مخزن پلیمری ذخیره آب به گناباد اهدا کرده اند.
مدیر آبفای گناباد در خصوص اجرای پروژه اگو در این شهرستان که بیش از یک دهه از آغاز آن می گذرد عنوان داشت: اولویت در حال حاضر تامین آب برای مردم است و این پروژه در اولویت قرار ندارد.
اکرادی خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه به اعتبار زیادی نیاز دارد که به دنبال فایناس هستیم و در حال حاضر برنامه خاصی برای اجرای آن وجود ندارد.
وی در پاسخ به سئوال بزرگترین بدهکاران به مجموعه آبفای گناباد از پاسخ خودداری و همچنین میزان بدهی این اداره و میزان طلب کاری از نهادهای دیگر را اعلام نکرد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 97
برچسب ها:
دیدگاه ها